Uncategorized

This is the story of two dresses

by thestreetswalker | 20.09.11
תחילתו של הסיפור באירוע טראגי, שהיה עלול להיות בכייה לדורות, אלמלא סופה הטוב (על סף ההוליוודי) של התקרית המזעזעת שאירעה בתוככי תיקי לפני כחודשיים.

זה התחיל ביום כבכל הימים, בו ארזתי תיק צנוע לנסיעה בת יומיים לעיר הגדולה, תל אביב. בתוך התיק הונחו שתי שמלות אהובות – האחת שמלה א-סימטרית בעלת הדפס צמחים של רוני בר והשנייה היא אהובת ליבי שנלבשה פעמיים בלבד – שמלה אפורה מ-cos.

אין לתאר את בכי התמרורים שפרץ ממני עת פתחתי את התיק וגיליתי שלא עזרה השקית, ומי הפנים (המופלאים, יש לציין) הכתימו בכתום עז את שתי השמלות הנפלאות. מיד שמתי פעמיי אל חנות הניקוי היבש הקרובה לביתי, בתקווה ששם יימצא הפתרון. אולם את התשובה כבר ידעתי: מי הפנים מכילים חומצה, ולכן הבד עצמו ניזוק. אין אפשרות להסיר את הכתם אלא בצביעה. החלטתי לא לאמור נואש, וניגשתי לעוד ועוד חנויות לניקוי יבש, בתקווה שמי מהן יעניק לי את התשובה המיוחלת (“אה, רק קצת מים”). אולם בזה אחר זה הם השיבו פניי ריקם.
הבנתי שאין מנוס, והתחלתי להיוועץ עם מעצבים ועם סטודנטים לאופנה שידריכו אותי אל הדרך הטובה ביותר לצבוע את אהובות ליבי. לבסוף, דורון (המצולמת בפוסט הקודם) התגייסה לשמש לי לעזר ולמשענת ברגעי החרדה האיומים (והיו לא מעט כאלו). החלטתי לצבוע את השמלה של רוני בר ראשונה. לאחר סקר שוק מקיף, החלטתי להשתמש בצבע “אדום-אוריינט” של חברת marabu (ניתן להשיג בחנות ארטא). התהליך עצמו פשוט, בסופו של דבר: בישול השמלה במים הצבועים במשך כחצי שעה.
בתום ניסוי מוצלח, הגיעה שעתה של שמלת cos. על מנת לקבל את המידע המקיף ביותר, פניתי אל החברה עצמה במייל עם הסיפור קורע הלב. תוך ימים ספורים המתינה לי התשובה, בה הומלץ לי (על ידי “קונים”) להשתמש בצבע של חברת Dylon. לאחר חיפוש מייגע, מצאתי אותו בחנות טמבור. כשעה וחצי עמדתי מול הדלפק, מתלבטת בין “כחול נייבי” ל”ירוק יער”. לאחר שהזבן התחיל להתעניין האם צפיתי ב”קיל ביל” (התשובה היא לא), הבנתי שעלי לגמור אומר ופסקתי לטובת הכחול נייבי. החלטתי לרכוש גם מסיר צבע, על מנת להימנע מכל סיכון.
דורון ואני התכנסנו בשנית. היא מלאת תקווה ואני מלאת חרדה, לקראת המאורע הדרמטי. על אף שפעלנו, בדייקנות ראויה לציון, לפי כל ההוראות, מסיר הצבע פעל על כפתורי השמלה בלבד. לאחר חששות מרובים, ובידיעה שבין כה וכה איני יכולה ללבוש אותה כשהיא מעוטרת בכתם כתום עז בגבה, טבלנו את השמלה בסיר הצבע.

בסיומו של התהליך המייגע, הכתמים נעלמו כליל, והשמלות נצבעו למשעי. ומה זה אם לא סוף הוליוודי.
tags:

the latest

Jerusalem, Gallery Yaffo 23

by The Streets Walker Read more

Jerusalem, Gallery Yaffo 23

by The Streets Walker Read more

At Home, Nat and Ira Kublin, Frankfurt

by The Streets Walker Read more

10 Responses

 1. 01 the streets walker

  תודה רבה!לגבי מי הפנים: אני קונה אותם ישירות מהקוסמטיקאית שלי. לפרטים, פני אלי במייל: yaelsloma@gmail.com

  Reply
 2. 02 Anonymous

  חוץ מזה שמקסים לראות איך מסיר של מרק בורשט נולדת שמלה יפהפיה, וחוץ מזה שהשמלות והסיפור יפים מאד מאד. האם צוכלי לגלות , בשמם האמיתי, מה הם מי הפנים המופלאים? הרי גם הם גיבור בסיפור גם אם the villain/חג שמח ותודה!

  Reply
 3. 03 Anonymous

  מזל טוב!!! כל הכבוד!!!זו הזדמנות לומר שאפר להציל תחרה שנצבעה בכביסה על ידי מקלון צמר גפן טבול באקונומיקה, זה לא מסיר את הצבע המקורי!

  Reply
 4. 04 Anonymous

  אההה, אני כל כך מבינה אותך.יש לי כבר היסטוריה בצביעת בגדים- אני אגב עושה זאת במכונת הכביסה עם מלח וכו’..אצלי זה לא בגלל כתמים אלא בגלל שקשה לי להיפרד ממשהו שאני כבר לא לובשת ואני רוצה לחדש…כל הכבוד!! אכן סוף הוליוודי 🙂

  Reply
 5. 05 Ragazza

  Hey, I fell in love with ur great photos. Really like ur blog.would u mind following each other? :)visit me :)http://myfashionworld-ragazza.blogspot.com/

  Reply
 6. 06 Michal מיכל

  שועשעתי קשות מהמילים והתמונות. מעולם לא ניסיתי לצבוע בגדים אבל זה נראה כל כך פשוט כשמישהו אחר עושה את זה!

  Reply
 7. 07 doroniron

  או מיי גודנס!הורס.גאווה.

  Reply
 8. 08 Cecylia

  lovely photos! Your coloured dresses are gorgeous togetherCome follow my blog hun!xx

  Reply
 9. 09 חנה

  מגניב! סחטיין על התושיה!

  Reply
 10. 010 RIY_KA

  the new colors are splendid!!

  Reply

write a comment

*

Designed by Natasha Boguslavsky |
development by tipoos